Det er med tungt hjerte jeg som leder i Bryne CK må sende ut denne informasjonen om at vi har besluttet å avlyse årets utgave av Garborgriket Rundt.
Vi har en fantastisk medlemsgjeng som stiller på dugnad år etter år for å legge til rette for trygge løyper, fine opplevelser og en koselig avslutning i målområdet i kjent Bryne CK stil.
Med bare 49 påmeldte deltakere mindre enn 3 uker før start, mener vi det er misbruk av denne dugnadsinnsatsen hvis vi ikke har mer deltakelse. For å dra i gang et så stort arrangement må vi ha litt mer forutsigbarhet enn å satse på at vi får 100 mer påmeldte de siste 5 dagene med de som følger med på værmeldingen. Det er selvfølgelig meget beklagelig, men håper på forståelse fra de som allerede har meldt seg på. Dere vil selvfølgelig få alle utgifter refundert. Vi finner også en løsning for dere som har meldt dere på via Krystallpakken.
Det krever et stort apparat på ca 25-30 medlemmer for å dekke alle oppgaver i dette rittet. Ettersom vi også har andre ritt meldt inn denne sesongen, vil vi prioritere disse ressursene for å gjennomføre Temporittet 9. juni, Tempo Bue – Bryne 11. august og ikke minst Lysebotn -Bryne og Sirdal – Bryne 15. august.
Så oppfordringen går nå ut til alle sykkelinteresserte om å benytte anledningen til å melde seg på så snart påmeldingen åpner slik at vi kan mobilisere det vi trenger av ressurser for å gjennomføre trygge og gode rammer for våre gjenværende ritt.
Med hilsen
Inge Løland
Leder Bryne CK
